Svømmeaksjon 2009

Svømmeaksjonen 2008 ble en stor suksess. I 2009 var målet å lære minst 6 000 barn å bli trygge i vann. Resultatet ble at så mange som 7 500 barn fikk delta på kurs.
sv2009

Med støtte fra Gjensidigestiftelsen gjennomfører Norges Svømmeforbund, opplæringen gjennom sine lokale svømmeklubber over hele landet. Deltakerne er rekruttert gjennom annonser der voksne oppfordres til å søke om en ”svømmepakke” for en gruppe barn på mellom seks og ti år. Hver ”svømmepakke” har en verdi på 25 000 kroner og dekker instruktører, leie av svømmehall og transport.

Til tross for at svømmeopplæring er nedfelt i nasjonal plan, kan bare halvparten av landets tiåringer svømme.  For Gjensidigestiftelsen og Norges Svømmeforbund er det et mål at alle skal lære å svømme.

  • STØRRELSE TILDELING11.500.000,-
  • SØKERNORGES SVØMMEFORBUND
  • FYLKELANDSDEKKENDE
  • REGIONLANDSDEKKENDELandsdekkende

TIPS EN VENN