Om prosjektet
BUA Vågan har i år etablert en utstyrsbank. Gjennom kartlegging og erfaring, ser vi et behov for å utvikle tilbudet gjennom å investere i mer utstyr, og bidra med oppsøkende/tilrettelagt aktivitet for flere målgrupper.
1) Mer BUA utlån
2) Bidra til at tilflyttere, særlig innvandrere og flyktninger kan bli bedre inkludert i lokalsamfunnet. Dette ønsker vi å bidra til gjennom å introdusere mulighetene friluftsliv gir for å være aktiv, SAMMEN med lokalbefolkningen. Samarbeid med VIO og Velkomsten.
3) Bidra til at ungdom får tilbud om åpen hall, , hvor idrettshall gjøres tilgjengelig fre/lør kveld, for allsidig og valgmuligheter.. Dette ønsker vi å få til i samarbeid med idrettsrådet, og lag/foreninger.
4) Arrangere/koordinere ÅPEN lavterskelaktivitet særlig utendørs, særlig i samarbeid med lag og foreninger med fokus på familieaktivitet, turer, matlaging. Inkludere funksjonshemmede. Samarbeid med lokale foreninger.
5) Prøve ut frivillig aktiv time på ungdomsskole før skolestart.