Om prosjektet
1) Skoleprosjekt
Fortsette eksisterende skoleprosjekt – altså invitere elever fra grunnskolen i Oslo (og evt. omegn) til Matsentralen for å lære om fattigdom, matsvinn og miljø.
Prosjektet kan også tilpasses med mer fokus på ernæring, i samråd med eksterne ressurser, for å bli enda mer aktuelt for utsatte og ressurssvake grupper.
2) Videreutvikle matsentralen
– Lastebilen trengs å byttes ut, da det nå påløper mange kostbare reparasjoner. Videre har den vektbegrensning på 2,5 tonn last. Dette er i en del tilfeller for lite. Vi har nå kommet igang med enda en frukt/grønt-leverandør, og da er vi avh. av god kapasitet, samt å hente varene selv.
– Det ene fryserommet er 16 år gammelt og det har påløpt ca 215′ i ekstra kostnader de siste 2,5 år. Deler av maskineriet bør derfor byttes ut, for å ivareta temperatur og driftsikkerhet.
– For i enda større grad ivareta sikkerheten hos de frivillige, ønsker vi å investere