Om prosjektet
Prosjektet vil føre til at vi kan kjøre løyper flere plasser en vi gjør i dag. Det vil også føre til at løypene vil bli kjørt når gammel løypemaskin står til reparasjon (det gjør den stadig vekk).
Vi er ett veldig lite idrettslag med bare 100 medlemmer. Løypene våre derimot er det veldig mange som bruker og vi ønsker også på sikt å utvide disse.
Vi kjører løyper på det mest trafikkerte og attraktive området i Harstad, på Storjord. Plassen er enormt populært og blant annet vinter camp for mange i distriktet.
Vi har også løyper som går fra skoleplass/ barnehage som brukes flittig av våre barn. Ungene går nemlig på ski i alle friminutter.
Vi planlegger også å lage en ny løype som skal kunne gå fra Sørvik-Brokvik-Fauskevåg- Voldstad-svartvannet-Gausvik og enne opp i Kongsvik dalen. Deler av løypa er allerede i gang og vi skal samarbeide med grendelagene for å få dette til.